Below are the Sportstron results for Russian Premier League 2008 (correct tips in bold.) to return to the main Sportstron page.
Teams |
Round/Venue |
Tip |
Score |
Margin |
Terek Groznyi 0 Lost To Kryliya Sovetov 3
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
CSKA Moscow 1 Drew With Yaroslavl Shinnik 1
|
Round 1 |
CSKA Moscow |
2 - 0 |
2 |
Khimki 0 Lost To Amkar Perm 3
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Spartak Nalchik 2 Defeated Saturn 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Luch Energiya 1 Drew With FC Moscow 1
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
1 |
Tom Tomsk 0 Drew With Dinamo Moscow 0
|
Round 1 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Zenit St Petersburgh 0 Drew With Spartak Moscow 0
|
Round 1 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 0 Lost To Rubin Kazan 1
|
Round 1 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 0 Lost To CSKA Moscow 2
|
Round 2 |
CSKA Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 1 Lost To Lokomotiv Moscow 2
|
Round 2 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Spartak Moscow 1 Defeated Tom Tomsk 0
|
Round 2 |
Spartak Moscow
|
2 - 1 |
2 |
Saturn 3 Defeated Terek Groznyi 1
|
Round 2 |
Saturn
|
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 1 Defeated Luch Energiya 0
|
Round 2 |
Rubin Kazan
|
2 - 1 |
1 |
FC Moscow 0 Lost To Zenit St Petersburgh 2
|
Round 2 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Khimki 0
|
Round 2 |
Dinamo Moscow
|
2 - 0 |
1 |
Spartak Nalchik 0 Lost To Amkar Perm 1
|
Round 2 |
Spartak Nalchik |
2 - 1 |
1 |
Luch Energiya 1 Defeated Yaroslavl Shinnik 0
|
Round 3 |
Luch Energiya
|
2 - 1 |
1 |
Tom Tomsk 2 Defeated FC Moscow 1
|
Round 3 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Khimki 3 Drew With Spartak Moscow 3
|
Round 3 |
Spartak Moscow |
1 - 2 |
1 |
Terek Groznyi 2 Defeated Spartak Nalchik 1
|
Round 3 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Amkar Perm 1 Lost To Dinamo Moscow 2
|
Round 3 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
CSKA Moscow 1 Defeated Saturn 0
|
Round 3 |
CSKA Moscow
|
2 - 1 |
2 |
Zenit St Petersburgh 1 Lost To Rubin Kazan 3
|
Round 3 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 0 |
2 |
Lokomotiv Moscow 2 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 3 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 1 |
1 |
FC Moscow 2 Drew With Khimki 2
|
Round 4 |
FC Moscow |
2 - 1 |
1 |
Terek Groznyi 1 Defeated CSKA Moscow 0
|
Round 4 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
2 |
Saturn 1 Lost To Lokomotiv Moscow 2
|
Round 4 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Rubin Kazan 2 Defeated Tom Tomsk 1
|
Round 4 |
Rubin Kazan
|
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 2 Defeated Luch Energiya 1
|
Round 4 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 2 Drew With Zenit St Petersburgh 2
|
Round 4 |
Zenit St Petersburgh |
1 - 2 |
1 |
Spartak Moscow 1 Drew With Amkar Perm 1
|
Round 4 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Spartak Nalchik 0 Lost To Dinamo Moscow 2
|
Round 4 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Tom Tomsk 2 Defeated Yaroslavl Shinnik 1
|
Round 5 |
Tom Tomsk
|
2 - 1 |
1 |
Amkar Perm 2 Defeated FC Moscow 0
|
Round 5 |
FC Moscow |
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 0 Lost To Spartak Nalchik 1
|
Round 5 |
CSKA Moscow |
2 - 1 |
2 |
Khimki 0 Lost To Rubin Kazan 4
|
Round 5 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Luch Energiya 0 Drew With Saturn 0
|
Round 5 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Zenit St Petersburgh 1 Drew With Kryliya Sovetov 1
|
Round 5 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
2 |
Dinamo Moscow 4 Defeated Spartak Moscow 3
|
Round 5 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Lokomotiv Moscow 2 Defeated Terek Groznyi 0
|
Round 5 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 1 |
2 |
Yaroslavl Shinnik 3 Defeated Khimki 2
|
Round 6 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Kryliya Sovetov 3 Defeated Tom Tomsk 0
|
Round 6 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
FC Moscow 1 Drew With Dinamo Moscow 1
|
Round 6 |
Dinamo Moscow |
1 - 2 |
1 |
Saturn 1 Drew With Zenit St Petersburgh 1
|
Round 6 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Spartak Nalchik 1 Lost To Spartak Moscow 2
|
Round 6 |
Spartak Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Rubin Kazan 1 Defeated Amkar Perm 0
|
Round 6 |
Rubin Kazan
|
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 0 Drew With Lokomotiv Moscow 0
|
Round 6 |
Draw
|
1 - 1 |
1 |
Terek Groznyi 2 Defeated Luch Energiya 1
|
Round 6 |
Terek Groznyi
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 0 Lost To Rubin Kazan 2
|
Round 7 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Luch Energiya 1 Lost To CSKA Moscow 3
|
Round 7 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Amkar Perm 2 Defeated Yaroslavl Shinnik 0
|
Round 7 |
Amkar Perm
|
2 - 1 |
1 |
Khimki 1 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 7 |
Kryliya Sovetov |
1 - 2 |
1 |
Tom Tomsk 0 Lost To Saturn 1
|
Round 7 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Spartak Moscow 1 Drew With FC Moscow 1
|
Round 7 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 0 Drew With Spartak Nalchik 0
|
Round 7 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
2 |
Kryliya Sovetov 2 Defeated Amkar Perm 0
|
Round 8 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 0 Lost To Spartak Moscow 3
|
Round 8 |
Rubin Kazan |
2 - 1 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 2 Defeated Dinamo Moscow 0
|
Round 8 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Spartak Nalchik 0 Lost To FC Moscow 3
|
Round 8 |
Spartak Nalchik |
2 - 1 |
1 |
Saturn 2 Drew With Khimki 2
|
Round 8 |
Saturn |
2 - 1 |
1 |
Terek Groznyi 1 Lost To Tom Tomsk 3
|
Round 8 |
Terek Groznyi |
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 2 Drew With Luch Energiya 2
|
Round 8 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 4 Defeated Yaroslavl Shinnik 2
|
Round 9 |
Spartak Moscow
|
0 - 0 |
0 |
FC Moscow 1 Lost To Rubin Kazan 2
|
Round 9 |
FC Moscow |
0 - 0 |
0 |
Luch Energiya 0 Lost To Spartak Nalchik 2
|
Round 9 |
Luch Energiya |
2 - 1 |
0 |
Tom Tomsk 0 Drew With CSKA Moscow 0
|
Round 9 |
Tom Tomsk |
1 - 2 |
0 |
Amkar Perm 1 Defeated Saturn 0
|
Round 9 |
Amkar Perm
|
2 - 1 |
0 |
Khimki 0 Lost To Terek Groznyi 1
|
Round 9 |
Khimki |
2 - 1 |
0 |
Dinamo Moscow 2 Drew With Kryliya Sovetov 2
|
Round 9 |
Dinamo Moscow |
2 - 1 |
0 |
Yaroslavl Shinnik 0 Lost To FC Moscow 1
|
Round 10 |
Yaroslavl Shinnik |
2 - 1 |
1 |
Spartak Nalchik 2 Defeated Rubin Kazan 0
|
Round 10 |
Rubin Kazan |
1 - 2 |
1 |
Lokomotiv Moscow 2 Defeated Tom Tomsk 0
|
Round 10 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Saturn 2 Defeated Dinamo Moscow 0
|
Round 10 |
Draw |
2 - 1 |
0 |
Kryliya Sovetov 1 Drew With Spartak Moscow 1
|
Round 10 |
Spartak Moscow |
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 4 Defeated Khimki 3
|
Round 10 |
CSKA Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Terek Groznyi 0 Lost To Amkar Perm 1
|
Round 10 |
Amkar Perm
|
1 - 2 |
1 |
Tom Tomsk 1 Drew With Luch Energiya 1
|
Round 11 |
Tom Tomsk |
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 1 Drew With Yaroslavl Shinnik 1
|
Round 11 |
Rubin Kazan |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 1 Defeated Saturn 0
|
Round 11 |
Spartak Moscow
|
2 - 1 |
1 |
FC Moscow 1 Drew With Kryliya Sovetov 1
|
Round 11 |
Draw
|
2 - 1 |
1 |
Khimki 2 Drew With Lokomotiv Moscow 2
|
Round 11 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Terek Groznyi 1
|
Round 11 |
Dinamo Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Luch Energiya 1 Drew With Khimki 1
|
Round 12 |
Luch Energiya |
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 2 Drew With Rubin Kazan 2
|
Round 12 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Spartak Nalchik 2 Defeated Yaroslavl Shinnik 1
|
Round 12 |
Spartak Nalchik
|
2 - 1 |
1 |
Terek Groznyi 3 Defeated Spartak Moscow 1
|
Round 12 |
Spartak Moscow |
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 0 Lost To Dinamo Moscow 2
|
Round 12 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Zenit St Petersburgh 5 Defeated Tom Tomsk 1
|
Round 12 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 1 |
2 |
Lokomotiv Moscow 0 Lost To Amkar Perm 1
|
Round 12 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Saturn 0 Drew With FC Moscow 0
|
Round 12 |
Draw
|
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 3 Lost To Spartak Nalchik 4
|
Round 11 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
2 |
Spartak Moscow 1 Lost To CSKA Moscow 5
|
Round 13 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Amkar Perm 2 Defeated Luch Energiya 0
|
Round 13 |
Amkar Perm
|
1 - 0 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 0 Drew With Kryliya Sovetov 0
|
Round 13 |
Yaroslavl Shinnik |
2 - 1 |
1 |
Tom Tomsk 1 Defeated Spartak Nalchik 0
|
Round 13 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
FC Moscow 0 Drew With Terek Groznyi 0
|
Round 13 |
FC Moscow |
1 - 0 |
1 |
Dinamo Moscow 4 Defeated Lokomotiv Moscow 2
|
Round 13 |
Dinamo Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Khimki 1 Lost To Zenit St Petersburgh 4
|
Round 13 |
Zenit St Petersburgh
|
0 - 2 |
2 |
Luch Energiya 0 Drew With Zenit St Petersburgh 0
|
Round 10 |
Zenit St Petersburgh |
1 - 2 |
1 |
Amkar Perm 3 Drew With CSKA Moscow 3
|
Round 11 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
1 |
Rubin Kazan 0 Drew With Saturn 0
|
Round 13 |
Rubin Kazan |
2 - 0 |
2 |
Lokomotiv Moscow 2 Drew With Spartak Moscow 2
|
Round 14 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Tom Tomsk 3 Defeated Khimki 1
|
Round 14 |
Tom Tomsk
|
2 - 1 |
1 |
Spartak Nalchik 1 Drew With Kryliya Sovetov 1
|
Round 14 |
Draw
|
2 - 1 |
0 |
Zenit St Petersburgh 2 Defeated Amkar Perm 0
|
Round 14 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 1 |
1 |
Luch Energiya 1 Defeated Dinamo Moscow 0
|
Round 14 |
Dinamo Moscow |
0 - 2 |
2 |
CSKA Moscow 0 Lost To FC Moscow 2
|
Round 14 |
CSKA Moscow |
2 - 0 |
2 |
Terek Groznyi 0 Drew With Rubin Kazan 0
|
Round 14 |
Rubin Kazan |
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh 1 Drew With Lokomotiv Moscow 1
|
Round 9 |
Zenit St Petersburgh |
0 - 0 |
0 |
Saturn 4 Defeated Yaroslavl Shinnik 0
|
Round 14 |
Saturn
|
2 - 1 |
2 |
Khimki 2 Defeated Spartak Nalchik 0
|
Round 15 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Rubin Kazan 0 Drew With CSKA Moscow 0
|
Round 15 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Dinamo Moscow 1 Defeated Zenit St Petersburgh 0
|
Round 15 |
Zenit St Petersburgh |
1 - 2 |
1 |
Amkar Perm 0 Drew With Tom Tomsk 0
|
Round 15 |
Amkar Perm |
2 - 1 |
1 |
FC Moscow 0 Lost To Lokomotiv Moscow 3
|
Round 15 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Spartak Moscow 3 Defeated Luch Energiya 0
|
Round 15 |
Spartak Moscow
|
2 - 1 |
2 |
Yaroslavl Shinnik 1 Drew With Terek Groznyi 1
|
Round 15 |
Yaroslavl Shinnik |
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 4 Defeated Saturn 0
|
Round 15 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 0 Drew With Zenit St Petersburgh 0
|
Round 8 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Tom Tomsk 0 Lost To Spartak Moscow 1
|
Round 16 |
Spartak Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh 2 Defeated FC Moscow 1
|
Round 16 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 0 |
3 |
Khimki 1 Drew With Dinamo Moscow 1
|
Round 16 |
Dinamo Moscow |
1 - 2 |
1 |
Luch Energiya 1 Drew With Rubin Kazan 1
|
Round 16 |
Rubin Kazan |
0 - 2 |
2 |
Amkar Perm 0 Drew With Spartak Nalchik 0
|
Round 16 |
Amkar Perm |
1 - 0 |
1 |
CSKA Moscow 0 Drew With Kryliya Sovetov 0
|
Round 16 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Terek Groznyi 1 Defeated Saturn 0
|
Round 16 |
Terek Groznyi
|
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 2 Defeated Lokomotiv Moscow 0
|
Round 17 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Yaroslavl Shinnik 1 Lost To Luch Energiya 2
|
Round 17 |
Yaroslavl Shinnik |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 1 Drew With Khimki 1
|
Round 17 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
FC Moscow 2 Defeated Tom Tomsk 1
|
Round 17 |
FC Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Saturn 0 Lost To CSKA Moscow 4
|
Round 17 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Spartak Nalchik 2 Defeated Terek Groznyi 0
|
Round 17 |
Spartak Nalchik
|
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 1 Defeated Amkar Perm 0
|
Round 17 |
Dinamo Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 4 Defeated Zenit St Petersburgh 1
|
Round 17 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Zenit St Petersburgh 3 Defeated Terek Groznyi 1
|
Round 7 |
Zenit St Petersburgh
|
2 - 1 |
2 |
Tom Tomsk 1 Lost To Rubin Kazan 2
|
Round 18 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Luch Energiya 0 Drew With Kryliya Sovetov 0
|
Round 18 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Dinamo Moscow 1 Defeated Spartak Nalchik 0
|
Round 18 |
Dinamo Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 0 Drew With Saturn 0
|
Round 18 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
1 |
Khimki 0 Lost To FC Moscow 2
|
Round 18 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Amkar Perm 1 Drew With Spartak Moscow 1
|
Round 18 |
Spartak Moscow |
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 2 Defeated Terek Groznyi 0
|
Round 18 |
CSKA Moscow
|
2 - 1 |
2 |
Zenit St Petersburgh 1 Lost To Yaroslavl Shinnik 3
|
Round 18 |
Zenit St Petersburgh |
3 - 1 |
2 |
Rubin Kazan 2 Defeated Khimki 0
|
Round 19 |
Rubin Kazan
|
2 - 1 |
2 |
Yaroslavl Shinnik 0 Lost To Tom Tomsk 1
|
Round 19 |
Yaroslavl Shinnik |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 1 Drew With Dinamo Moscow 1
|
Round 19 |
Draw
|
2 - 1 |
0 |
Terek Groznyi 2 Defeated Lokomotiv Moscow 1
|
Round 19 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Kryliya Sovetov 0 Lost To Zenit St Petersburgh 3
|
Round 19 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Saturn 2 Defeated Luch Energiya 1
|
Round 19 |
Saturn
|
2 - 1 |
1 |
Spartak Nalchik 0 Drew With CSKA Moscow 0
|
Round 19 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
1 |
FC Moscow 0 Lost To Amkar Perm 1
|
Round 19 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Khimki 0 Drew With Yaroslavl Shinnik 0
|
Round 20 |
Khimki |
2 - 1 |
1 |
Lokomotiv Moscow 0 Lost To CSKA Moscow 2
|
Round 20 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Luch Energiya 1 Drew With Terek Groznyi 1
|
Round 20 |
Luch Energiya |
2 - 1 |
1 |
Tom Tomsk 0 Lost To Kryliya Sovetov 4
|
Round 20 |
Draw |
2 - 1 |
0 |
Amkar Perm 1 Lost To Rubin Kazan 2
|
Round 20 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Dinamo Moscow 1 Drew With FC Moscow 1
|
Round 20 |
Dinamo Moscow |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 2 Defeated Spartak Nalchik 1
|
Round 20 |
Spartak Moscow
|
2 - 1 |
2 |
FC Moscow 2 Defeated Spartak Moscow 1
|
Round 21 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Terek Groznyi 1 Lost To Zenit St Petersburgh 4
|
Round 21 |
Zenit St Petersburgh
|
1 - 2 |
2 |
Saturn 2 Defeated Tom Tomsk 0
|
Round 21 |
Saturn
|
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 3 Defeated Khimki 0
|
Round 21 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 1 Defeated Dinamo Moscow 0
|
Round 21 |
Rubin Kazan
|
2 - 1 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 1 Lost To Amkar Perm 2
|
Round 21 |
Amkar Perm
|
1 - 2 |
1 |
CSKA Moscow 4 Defeated Luch Energiya 1
|
Round 21 |
CSKA Moscow
|
2 - 0 |
2 |
Spartak Nalchik 0 Lost To Lokomotiv Moscow 1
|
Round 21 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Luch Energiya 2 Lost To Lokomotiv Moscow 3
|
Round 22 |
Lokomotiv Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Khimki 2 Defeated Saturn 1
|
Round 22 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Amkar Perm 1 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 22 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Yaroslavl Shinnik 0
|
Round 22 |
Dinamo Moscow
|
2 - 1 |
2 |
Tom Tomsk 2 Defeated Terek Groznyi 0
|
Round 22 |
Tom Tomsk
|
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 1 Lost To CSKA Moscow 3
|
Round 22 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 0 Lost To Rubin Kazan 1
|
Round 22 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
FC Moscow 1 Lost To Spartak Nalchik 3
|
Round 22 |
FC Moscow |
1 - 0 |
1 |
Kryliya Sovetov 3 Drew With Dinamo Moscow 3
|
Round 23 |
Dinamo Moscow |
1 - 2 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 1 Lost To Spartak Moscow 2
|
Round 23 |
Spartak Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Lokomotiv Moscow 0 Lost To Zenit St Petersburgh 3
|
Round 23 |
Draw |
1 - 2 |
1 |
Spartak Nalchik 2 Drew With Luch Energiya 2
|
Round 23 |
Spartak Nalchik |
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 2 Defeated Tom Tomsk 1
|
Round 23 |
CSKA Moscow
|
2 - 0 |
2 |
Saturn 0 Drew With Amkar Perm 0
|
Round 23 |
Amkar Perm |
1 - 2 |
1 |
Rubin Kazan 0 Lost To FC Moscow 1
|
Round 23 |
Rubin Kazan |
2 - 1 |
1 |
Terek Groznyi 1 Defeated Khimki 0
|
Round 23 |
Terek Groznyi
|
2 - 1 |
1 |
Tom Tomsk 0 Lost To Lokomotiv Moscow 1
|
Round 24 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 3 Defeated Spartak Nalchik 0
|
Round 24 |
Rubin Kazan
|
2 - 0 |
2 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Saturn 1
|
Round 24 |
Dinamo Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Amkar Perm 0 Drew With Terek Groznyi 0
|
Round 24 |
Amkar Perm |
2 - 1 |
1 |
Khimki 1 Lost To CSKA Moscow 2
|
Round 24 |
CSKA Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Spartak Moscow 0 Lost To Kryliya Sovetov 1
|
Round 24 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 8 Defeated Luch Energiya 1
|
Round 24 |
Zenit St Petersburgh
|
3 - 1 |
2 |
FC Moscow 2 Defeated Yaroslavl Shinnik 1
|
Round 24 |
FC Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Luch Energiya 0 Drew With Tom Tomsk 0
|
Round 25 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Yaroslavl Shinnik 0 Lost To Rubin Kazan 2
|
Round 25 |
Rubin Kazan
|
1 - 2 |
1 |
Spartak Nalchik 2 Drew With Zenit St Petersburgh 2
|
Round 25 |
Zenit St Petersburgh |
1 - 2 |
2 |
Saturn 0 Drew With Spartak Moscow 0
|
Round 25 |
Draw
|
2 - 1 |
0 |
Terek Groznyi 0 Drew With Dinamo Moscow 0
|
Round 25 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
CSKA Moscow 4 Defeated Amkar Perm 1
|
Round 25 |
CSKA Moscow
|
2 - 1 |
2 |
Kryliya Sovetov 1 Drew With FC Moscow 1
|
Round 25 |
Draw
|
2 - 1 |
0 |
Lokomotiv Moscow 0 Lost To Khimki 2
|
Round 25 |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
2 |
Khimki 3 Defeated Luch Energiya 1
|
Round 26 |
Khimki
|
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 3 Defeated Kryliya Sovetov 0
|
Round 26 |
Rubin Kazan
|
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 3 Defeated Terek Groznyi 1
|
Round 26 |
Spartak Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 2 Defeated Spartak Nalchik 1
|
Round 26 |
Spartak Nalchik |
1 - 2 |
1 |
Amkar Perm 0 Drew With Lokomotiv Moscow 0
|
Round 26 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Tom Tomsk 1 Drew With Zenit St Petersburgh 1
|
Round 26 |
Zenit St Petersburgh |
1 - 2 |
1 |
FC Moscow 0 Drew With Saturn 0
|
Round 26 |
FC Moscow |
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 1 Lost To CSKA Moscow 3
|
Round 26 |
Draw |
1 - 2 |
0 |
Lokomotiv Moscow 3 Defeated Yaroslavl Shinnik 0
|
Round 13 |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 2 Drew With Saturn 2
|
Round 20 |
Zenit St Petersburgh |
3 - 1 |
2 |
CSKA Moscow 0 Lost To Spartak Moscow 1
|
Round 27 |
CSKA Moscow |
2 - 1 |
1 |
Zenit St Petersburgh 1 Defeated Khimki 0
|
Round 27 |
Zenit St Petersburgh
|
4 - 1 |
3 |
Luch Energiya 0 Lost To Amkar Perm 1
|
Round 27 |
Draw |
0 - 0 |
0 |
Saturn 1 Lost To Rubin Kazan 2
|
Round 27 |
Draw |
2 - 2 |
0 |
Spartak Nalchik 1 Drew With Tom Tomsk 1
|
Round 27 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Terek Groznyi 1 Drew With FC Moscow 1
|
Round 27 |
Terek Groznyi |
1 - 0 |
1 |
Kryliya Sovetov 4 Defeated Yaroslavl Shinnik 0
|
Round 27 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
2 |
Lokomotiv Moscow 0 Lost To Dinamo Moscow 1
|
Round 27 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Khimki 1 Drew With Tom Tomsk 1
|
Round 28 |
Tom Tomsk |
1 - 2 |
1 |
Kryliya Sovetov 2 Defeated Spartak Nalchik 0
|
Round 28 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 0 Lost To Saturn 1
|
Round 28 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Amkar Perm 1 Drew With Zenit St Petersburgh 1
|
Round 28 |
Zenit St Petersburgh |
1 - 2 |
1 |
Spartak Moscow 0 Lost To Lokomotiv Moscow 1
|
Round 28 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Luch Energiya 0
|
Round 28 |
Dinamo Moscow
|
3 - 1 |
2 |
Rubin Kazan 1 Lost To Terek Groznyi 3
|
Round 28 |
Rubin Kazan |
2 - 0 |
2 |
FC Moscow 1 Lost To CSKA Moscow 4
|
Round 28 |
CSKA Moscow
|
1 - 2 |
1 |
Zenit St Petersburgh 1 Drew With Dinamo Moscow 1
|
Round 29 |
Zenit St Petersburgh |
2 - 1 |
2 |
Saturn 0 Drew With Kryliya Sovetov 0
|
Round 29 |
Draw
|
2 - 1 |
0 |
Luch Energiya 2 Drew With Spartak Moscow 2
|
Round 29 |
Draw
|
1 - 2 |
1 |
Lokomotiv Moscow 3 Defeated FC Moscow 2
|
Round 29 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
CSKA Moscow 4 Defeated Rubin Kazan 0
|
Round 29 |
CSKA Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Terek Groznyi 0 Drew With Yaroslavl Shinnik 0
|
Round 29 |
Terek Groznyi |
2 - 1 |
1 |
Tom Tomsk 0 Lost To Amkar Perm 1
|
Round 29 |
Draw |
2 - 1 |
2 |
Spartak Nalchik 1 Lost To Khimki 2
|
Round 29 |
Spartak Nalchik |
2 - 1 |
1 |
Rubin Kazan 1 Lost To Lokomotiv Moscow 2
|
Round 30 |
Lokomotiv Moscow
|
1 - 2 |
1 |
FC Moscow 3 Defeated Luch Energiya 0
|
Round 30 |
FC Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Spartak Moscow 1 Lost To Zenit St Petersburgh 3
|
Round 30 |
Spartak Moscow |
2 - 1 |
1 |
Saturn 1 Drew With Spartak Nalchik 1
|
Round 30 |
Saturn |
2 - 1 |
1 |
Dinamo Moscow 2 Defeated Tom Tomsk 0
|
Round 30 |
Dinamo Moscow
|
2 - 1 |
1 |
Kryliya Sovetov 4 Defeated Terek Groznyi 3
|
Round 30 |
Kryliya Sovetov
|
2 - 1 |
1 |
Amkar Perm 3 Defeated Khimki 1
|
Round 30 |
Amkar Perm
|
2 - 1 |
1 |
Yaroslavl Shinnik 1 Defeated CSKA Moscow 0
|
Round 30 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
1 |
Over 18s Only. Please enjoy your Sports Betting responsibly. Never bet more than you can afford to lose, and do not chase a loss.